E İlaç Rehberi | İlaç Prospektüsü | İlaç Fiyatı

ACCOLATE

İlaç Detayları
Firma: AstraZeneca
Etkin Madde:Zafirlukast
Farmasötik Şekli: Tablet
Gebelik Kategorisi: Gebelik kategorisi B'dir. Gebelerde potansiyel yarar/zarar oranı değerlendirilmelidir. Anne sütüne ge­ çebilir. Laktasyonda kullanılmamalıdır.
Fiyat Açıklaması:56 tabletlik ambalajlarda. 61,96 TL (2008)
Barkod: 8699786090095

Endikasyonlar

Antiastmatiktir.    Yetişkinlerde    ve    12    yaş    üzeri    çocuklarda    astımın profilaksisinde ve kronik tedavisinde endikedir.

Kullanım Şekli ve Dozu

Erişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda önerilen günlük doz 2x2 film tablettir.

Saklama Koşulları

Dozaj Şekilleri:

Not:

Tabletler aç karına kullanılmalıdır.

Geçmişinde orta veya ciddi böbrek yetmezliği olanlarda ve karaciğer elektrolit dengesizliğinde ve çocuklarda kontrendikedir.  Tedavi sırasında gebelik ortaya çıkarsa başka bir tedaviye geçilmelidir. Emziren annelerde, tedavi zorunlu ise emzirmeye son verilmelidir. Renal yetmezliği olanlar, ağır hipertansiyonlu hastalar ve 65 yaşın üzerindeki hastalar yakından izlenmelidir. Allopurinol, sitostatikler, immunsupresifler, siste­mik kortikosteroidlerle etkileşim sonucu lökopeni; tetrasiklinlerle birlikte kulla nımına bağlı olarak tetrasiklin emiliminde azalma; lityumla etkileşim sonucu serum lityum konsantrasyonunda artış ve lityumun kardiyotoksik ve nörotoksik etkilerinde güçlenme görülebilir. Halsizlik, baş dönmesi, baş ağrı­ sı, öksürük, anjiyoödem, yorgunluk, bulantı, dispepsi, göğüs ağrısı, cilt reak­ siyonları, diyare ve bazen hematokrit, lökosit ve trombosit sayısında azalma gibi yan etkiler görülebilir.
Baş ağrısı, gastrointestinal bozukluk, ürtiker ve aşırı duyarlılık gibi yan etkiler görülebilir.

 Uyarı:
Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri, ürün bilgisi vermek amaçlıdır. Doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız! Oluşabilecek sağlık sorunlarından e-ilacrehberi.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

© e-ilacrehberi.com