E İlaç Rehberi | İlaç Prospektüsü | İlaç Fiyatı

ACCUZIDE

İlaç Detayları
Firma: Pfizer
Etkin Madde:Quinapril HCI,Hydrochlorothiazide
Farmasötik Şekli: Tablet ve Kaplı Tablet
Gebelik Kategorisi: İlk trimesterde C ve ikinci/üçüncü trimesterde D'dir. Gebelerde kullanılmama­lıdır.
Fiyat Açıklaması:20 Mg 30 film tabletlik ambalajlarda.19.97 TL / 20 MG/25 Mg 30 Film Kaplı tabletlik ambalajlarda. 26.4 TL
Barkod: 8699756091367 / 86995320

Endikasyonlar

Kombinasyon preparatının kullanılmasının gerekli olduğu esansiyel hipertansiyonda endikedir.
Hipertansiyon tedavisinde kullanılan monoterapinin yetersiz olduğu durumlarda kombinasyon tedavisi uygulanmalıdır.
Sabit kombinasyonlar doz ayarlaması için uygun olmamakla birlikte, bileşiminde bulunan maddelerin idame dozları sabit kombinasyondakine eşit olduğu durumlarda kullanılabilirler. ACE inhibitörü antihipertansif ve diüretiktir.

Kullanım Şekli ve Dozu

Sabahları 1 tablet tir.

Saklama Koşulları

25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Dozaj Şekilleri:

Kinapril monoterapisinde en belirgin klinik aşırı doz semptomu hipotansiyondur ve genel olarak intravenöz serum fizyolojik ile tedavi edilir.

Not:

Sülfonamidlere aşırı duyarlılığı olanlarda, anjionörotik ödem hikayesi olanlarda, diyaliz hastalarında, ağır böbrek yetmezliği, renal arter stenozu olanlarda, böbrek naklinden sonra, primer hiperaldosteronizm, dekompanse kalp yetersizliği  olanlarda,  ağır  karaciğer yetmezliği, klinik açıdan  önemli elektrolit dengesizliğinde ve çocuklarda kontrendikedir. Halsizlik, baş dönmesi, baş ağrı­ sı, öksürük, anjiyoödem, yorgunluk, bulantı, dispepsi, göğüs ağrısı, cilt reak­ siyonları, diyare ve bazen hematokrit, lökosit ve trombosit sayısında azalma gibi yan etkiler görülebilir.


Uyarı:
Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri, ürün bilgisi vermek amaçlıdır. Doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız! Oluşabilecek sağlık sorunlarından e-ilacrehberi.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

© e-ilacrehberi.com