E İlaç Rehberi | İlaç Prospektüsü | İlaç Fiyatı

ACTİVELLE

İlaç Detayları
Firma: Novo Nordisk
Etkin Madde:Estradiol hemihydrate , Norethisterone acetate
Farmasötik Şekli: Tablet
Gebelik Kategorisi:
Fiyat Açıklaması:12,80 TL
Barkod: 8699676090617

Endikasyonlar

Kesintisiz hormon replasman tedavisi (HRT) için östrojen VE progestagen preparatıdır. Menopoz sonrasında bir yıldan daha fazla ola kadınlarda östrojen eksikliği semptomları ve postmenopozal kadınlarda osteoporozun önlenmesinde kullanılır.

Kullanım Şekli ve Dozu

Activelle, uterusu yerinde olan kadınlar için tasarlanmış kesintisiz kombine hormon replasman tedavisi ürünüdür. Her gün 1 tablet, kesintisiz ve or olarak tercihen günün aynı saatinde alınmalıdır.

Saklama Koşulları

Dozaj Şekilleri:

Not:

Tedaviye başlanmasından veya yeniden HRT tedavisi planlanmasından önce,kontrendikasyonlar ve uyarılar göz önünde tutularak genel ve jinekolojik muayene ile birlikte, kişinin tam bir öz ve soy geçmiş hikayesi alınmalıdır. Tedavi süresince, sıklığı
her kadının yapısına göre ayarlanacak periyodik kontroller önerilmektedir. Tedavinin ilk ayları süresince ara kanamaları ve lekelenme görülebilir, fakat tedaviye devam edilmesi halinde zamanla azalır. 9-12 aylık tedaviden sonra kadınların yaklaşık % 80'i amenoreik hale gelmektedir.
 


Uyarı:
Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri, ürün bilgisi vermek amaçlıdır. Doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız! Oluşabilecek sağlık sorunlarından e-ilacrehberi.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

© e-ilacrehberi.com