Endikasyonlar:

Akut şizofreni epizodlarının tedavisinde ve idame tedavisi sırasında klinik düzelmenin devamlılığı ile bipolar bir bozukluğa eşlik eden akut mani epizodlarının tedavisinde endikedir.ABILIFY yetişkinlerde Bipolar I Bozuklukla ilişkili akut manik epizodların tedavisinde ve son epizodu manik ya da karma olan bipolar I hastalarında stabilitenin sağlanması ve reküransın önlenmesinde endikedir. ABILIFY majör depresif epizodların tedavisinde, en az 1 antidepresan tedavisine yetersiz yanıt alınan hastalarda ilave tedavi olarak endikedir.

1Kullanım Şekli ve Dozu

  • Önerilen başlangıç dozu günde 1x1O veya 1x15 mg'dır. İdame dozu günde 1x15 mg'dır.

2Saklama Koşulları

  • Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. 30°C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız.

3Dozaj Şekilleri:

  • Yapılan klinik çalışmalarda belirlenmiş olan kazara veya kasti 1080 mg’a kadar akut doz aşımında ölümcül bir durumla karşılaşılmamıştır. Aripiprazol doz aşımına bağlı olarak bildirilmiş belirti ve bulgular arasında bulantı, kusma, halsizlik, diyare ve uyku hali bulunmaktadır.

3Not:

  • 18 yaşın altındaki hastalarda güvenilirliği ve etkinliği belirlenmemiştir.

5ABILIFY Fiyatı

C


Klinik durumunun düzelmesi birkaç günden birkaç haftaya kadar sürebi­ lir. Bu dönem boyunca hastalar yakından izlenmelidir. Tedavi sırasında tardif diskinezi belirti ve bulguları görülürse dozun azaltılması veya ilacın kesilmesi düşünülmelidir.Anne sütü­ ne geçip geçmediği bilinmemektedir. Süt veren anneler tedavi döneminde emzirmemelidir.edavi        sırasında    alkol    kullanılmamalıdır.Baş ağrısı, taşikardi, hipotansiyon, bulantı, hazımsızlık, kusma, kabızlık, sersemlik, tremor, bulanık görme ve göğüs ağrısı gibi yan etkiler görülebilir.

Antipsikotik tedavi sırasında, hastanın klinik durumunun düzelmesi birkaç günden birkaç haftaya kadar sürebilir. Bu dönem boyunca hastalar yakından gözlenmelidir.
 
İntihar
Psikotik hastalıklarda ve duygudurum bozukluklarında intihar girişimi olasılığı doğaldır, ve yüksek riskli hastalar ilaç tedavisinin yanı sıra yakından gözlenmelidir. ABILIFY, aşırı doz riskini azaltmak amacıyla, hastanın iyi tedavi almasını sağlayacak en düşük dozlarda reçete edilmelidir.
 
Tardif Diskinezi 
Antipsikotik tedavi süresi uzayınca tardif diskinezi riski arttığı için, eğer ABILIFY alan hastalarda tardif diskinezi belirti ve bulguları görülürse dozun azaltılması ya da ilacın kesilmesi düşünülmelidir. Bu bulgular geçici olarak kötüleşebilir veya tedavi kesildikten sonra dahi ortaya çıkabilir.


4.7
Toplam Aldığı Beğeni
İlacı Beğen

Admin – April 03, 2016:

Sed eget turpis a pede tempor malesuada. Vivamus quis mi at leo pulvinar hendrerit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis