Endikasyonlar:

Antiastmatiktir.    Yetişkinlerde    ve    12    yaş    üzeri    çocuklarda    astımın profilaksisinde ve kronik tedavisinde endikedir.

1Kullanım Şekli ve Dozu

  • Erişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda önerilen günlük doz 2x2 film tablettir.

2Saklama Koşulları

3Dozaj Şekilleri:

3Not:

  • Tabletler aç karına kullanılmalıdır.

5ACCOLATE Fiyatı

Gebelik kategorisi B'dir. Gebelerde potansiyel yarar/zarar oranı değerlendirilmelidir. Anne sütüne ge­ çebilir. Laktasyonda kullanılmamalıdır.


Geçmişinde orta veya ciddi böbrek yetmezliği olanlarda ve karaciğer elektrolit dengesizliğinde ve çocuklarda kontrendikedir.  Tedavi sırasında gebelik ortaya çıkarsa başka bir tedaviye geçilmelidir. Emziren annelerde, tedavi zorunlu ise emzirmeye son verilmelidir. Renal yetmezliği olanlar, ağır hipertansiyonlu hastalar ve 65 yaşın üzerindeki hastalar yakından izlenmelidir. Allopurinol, sitostatikler, immunsupresifler, siste­mik kortikosteroidlerle etkileşim sonucu lökopeni; tetrasiklinlerle birlikte kulla nımına bağlı olarak tetrasiklin emiliminde azalma; lityumla etkileşim sonucu serum lityum konsantrasyonunda artış ve lityumun kardiyotoksik ve nörotoksik etkilerinde güçlenme görülebilir. Halsizlik, baş dönmesi, baş ağrı­ sı, öksürük, anjiyoödem, yorgunluk, bulantı, dispepsi, göğüs ağrısı, cilt reak­ siyonları, diyare ve bazen hematokrit, lökosit ve trombosit sayısında azalma gibi yan etkiler görülebilir.
Baş ağrısı, gastrointestinal bozukluk, ürtiker ve aşırı duyarlılık gibi yan etkiler görülebilir.

 


4.7
Toplam Aldığı Beğeni
İlacı Beğen

Admin – April 03, 2016:

Sed eget turpis a pede tempor malesuada. Vivamus quis mi at leo pulvinar hendrerit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis