Endikasyonlar:

Kombinasyon preparatının kullanılmasının gerekli olduğu esansiyel hipertansiyonda endikedir.
Hipertansiyon tedavisinde kullanılan monoterapinin yetersiz olduğu durumlarda kombinasyon tedavisi uygulanmalıdır.
Sabit kombinasyonlar doz ayarlaması için uygun olmamakla birlikte, bileşiminde bulunan maddelerin idame dozları sabit kombinasyondakine eşit olduğu durumlarda kullanılabilirler. ACE inhibitörü antihipertansif ve diüretiktir.

1Kullanım Şekli ve Dozu

  • Sabahları 1 tablet tir.

2Saklama Koşulları

  • 25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır.

3Dozaj Şekilleri:

  • Kinapril monoterapisinde en belirgin klinik aşırı doz semptomu hipotansiyondur ve genel olarak intravenöz serum fizyolojik ile tedavi edilir.

3Not:

5ACCUZIDE Fiyatı

İlk trimesterde C ve ikinci/üçüncü trimesterde D'dir. Gebelerde kullanılmama­lıdır.


Sülfonamidlere aşırı duyarlılığı olanlarda, anjionörotik ödem hikayesi olanlarda, diyaliz hastalarında, ağır böbrek yetmezliği, renal arter stenozu olanlarda, böbrek naklinden sonra, primer hiperaldosteronizm, dekompanse kalp yetersizliği  olanlarda,  ağır  karaciğer yetmezliği, klinik açıdan  önemli elektrolit dengesizliğinde ve çocuklarda kontrendikedir. Halsizlik, baş dönmesi, baş ağrı­ sı, öksürük, anjiyoödem, yorgunluk, bulantı, dispepsi, göğüs ağrısı, cilt reak­ siyonları, diyare ve bazen hematokrit, lökosit ve trombosit sayısında azalma gibi yan etkiler görülebilir.


4.7
Toplam Aldığı Beğeni
İlacı Beğen

Admin – April 03, 2016:

Sed eget turpis a pede tempor malesuada. Vivamus quis mi at leo pulvinar hendrerit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis