Endikasyonlar:

Serotonin (5HT3) antagonisti antiemetiktir. İleri ve orta derecede emetojenik kanser kemoterapisi ile bağlantılı bulantı ve kusmanın önlenmesinde endikedir.

1Kullanım Şekli ve Dozu

  • Kemoterapi başlamadan yaklaşık 30 dakika önce İV bolus şeklinde tek doz olarak uygulanır. İleri derecede emetojenik kemoterapinin neden olduğu bulantı ve kusmayı önlemede, kemoterapiden önce uygulanan bir kortikosteroidle artırılabilir. 7 gün içinde Aloxi'nin tekrarlanması önerilmez.

2Saklama Koşulları

3Dozaj Şekilleri:

3Not:

5ALOXI Fiyatı


Konstipasyon hikayesi olan veya subakut intestinal obstrüksiyon belirtileri olan hastalar uygulama sonrası izlenmelidir. Aritmisi olan, aritmi riski taşıyan hastalarda, Hipokalemi ve hipomagnezi hastaları, diüretik kullananlar, QT sendromu olan, QT uzamasına neden olan ilaçları kullananlarla gittikçe artan dozlarda antrasiklin tedavisi gören hastalarda kullanılmamalıdır. Gebelik kategorisi B'dir. Gebelerde gerekli görülmedikçe kullanılmamalıdır. Anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Tedavi sırasında emzirilmemelidir. Oluşabilecek uyku hali, baş dönmesi ve halsizlik nedeniyle araç ve motorlu makina kullanan hastalar uyarılmalıdır. Baş ağrısı, konstipasyon, diyare, ser­ semlik, baş dönmesi, yorgunluk, uykusuzluk, karın ağrısı, taşikardi, hipotansiyon ve bradikardi gibi yan etkiler görülebilir.


4.7
Toplam Aldığı Beğeni
İlacı Beğen

Admin – April 03, 2016:

Sed eget turpis a pede tempor malesuada. Vivamus quis mi at leo pulvinar hendrerit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis