Endikasyonlar:

Analjezik, antipiretik ve antienflamatuar etkili NSAİ ilaçtır. Süspansiyon: Altı aylıktan büyük çocuklarda ateşin ve hafif veya orta şiddetli ağrının semptomatik tedavisinde endikedir. Ayrıca, juvenilartritte de kullanılır. Jel: Sırt ağrısı, romatizma, kas ağrıları,  burkulma, incinme ve nevraljide topik analjezik olarak kullanılır. Ayrıca, ciddi olmayan eklem rahatsızlıklarında ortaya çıkan ağrının semptomatik tedavisinde de kullanılır.

1Kullanım Şekli ve Dozu

  • Ateş tedavisinde; 6-8 saatte bir ateş 39°C'nin altında olduğunda 5 mg/kg ve 39°C'nin üzerinde olduğunda 1O mg/kg hesabıyla kullanılır. Buna göre ateş 39°C'nin altında olduğunda 6-11 aylık bebeklerde 1/4 öiçek, 1-2 yaş arasında olan çocuklarda 1/2 ölçek, 2-3 yaş arasında olan çocuklarda 3/4 ölçek, 4-5 yaş arasında olan çocuklarda 1 ölçek, 6-8 yaş arasında olan çocuklarda 1.Y<ı ölçek, 9-1O yaş arasında olan çocuklara 1.5 ölçek ve 11-12 yaş arasında olan çocuklarda 2 ölçek kullanılır. Ateş 39°C'nin üzerinde olduğunda yukarıdaki dozlar bir misli artırılır. Ağrı tedavisinde 6 ay- 12 yaş arası çocuklarda 6-8 saatte bir 1O mg/kg kullanılır. Max. günlük doz 40 mg/kg'dır. Juvenil artritte günlük doz 3 veya 4'e bölünerek verilen 30-40 mg/kg'dır. Kullanmadan önce çalkalanmalıdır. Jel: Ağrılı bölgeye günde 3 kez ince bir tabaka halinde hafifçe masaj yapılarak uygulanır. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez.

2Saklama Koşulları

3Dozaj Şekilleri:

3Not:

5GEROFEN Fiyatı


İbuprofen ve diğer NSAİ ilaçlara aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir. Tedavi sırasında görme bozukluğu gelişirse ilaç kesilmelidir. Kalp yetmezliği ve hipertansiyonu bulunanlarda dikkatle kullanılmalıdır. 7 kg'dan küçük çocuklarda önerilmez. Koagülasyon bozukluğu olanlarda veya antikoagülan ilaç tedavisi görenlerde dikkatli olunmalıdır. Karaciğer fonksiyon testleri bozulanlarda tedavi kesilmelidir. Renal fonksiyon bozukluğu olanlarda ve diüretik alanlarda kullanılmamalıdır. Gebelik ve laktasyonda kullanılma­ malıdır. ACE inhibitörlerinin antihipertansif etkisini azaltabilir. Furosemid ve tiyazid grubu diüretiklerin natriüretik etkisini azaltabilir. Lityumun renal atılımını azalttığından birlikte kullanılmamalıdır. Steroidlerle birlikte kullanıldığında gastrointestinal kanama  riski artabilir. Epigastrik ağrı, bulantı, şişkinlik, mide veya duodenum ülseri, kaşınma, deri döküntüsü, görme bozukluğu, ödem ve aşırı duyarlılık reaksiyonları gibi yan etkiler görülebilir. Preparatın jel formu; açık yaralara ve mukozaya sürülmemelidir.


4.7
Toplam Aldığı Beğeni
İlacı Beğen

Admin – April 03, 2016:

Sed eget turpis a pede tempor malesuada. Vivamus quis mi at leo pulvinar hendrerit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis