Endikasyonlar:

Asit pompası inhibitörüdür. Sadece klinikte yatan hastalarda olmak üzere; duodenum ülseri, mide ülseri, peptik ülser zeminindeki Helicobacter pylori enfeksiyonları, reflü özofajit, Zollinger-Ellison sendromu ve genel anestezi sırasında mide içeriğinin aspirasyonu riski bulunan hastalarda endikedir.

1Kullanım Şekli ve Dozu

  • Oral yolla tedavi nin uygun olmadığı durumlarda İV yoldan günde 1x40 mg (1 flakon) kullanılır. Zollinger-Ellison sendromunda doz hastaya göre ayarlanmalıdır. Daha yüksek ve daha sık bir doz uygulanımı gerekebilir.

2Saklama Koşulları

3Dozaj Şekilleri:

3Not:

5LOSEC Fiyatı


Yalnız İV enjeksiyon şeklinde kullanılmalıdır. Etken maddeye karşı duyarlılık , gebelik ve süt verme durumlarında kullanılmamalıdır. Gebelik kategorisi C'dir. Karaciğerde oksidasyon yolu ile metabolize olan ilaçların, diazepam ve fenitoinin eliminasyon süresini uzatabilir. Warfarinle etkileşebilir. Karın ağrısı, baş dönmesi , halsizlik, bulantı, baş ağrısı ve diyare gibi yan etkiler görülebilir.


4.7
Toplam Aldığı Beğeni
İlacı Beğen

Admin – April 03, 2016:

Sed eget turpis a pede tempor malesuada. Vivamus quis mi at leo pulvinar hendrerit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis