Endikasyonlar:

Florokinolon türevi antibakteriyeldir. Duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu bakteriyel konjunktivit tedavisinde endikedir.

1Kullanım Şekli ve Dozu

  • Etkilenen göze birinci ve ikinci gün her 2 saatte bir olmak üzere günde 8x1 damla ve daha sonra 3-7. güne kadar günde 4x1 damla damlatılır.

2Saklama Koşulları

3Dozaj Şekilleri:

3Not:

5ZYMAR Fiyatı


Oluşabilecek aşırı duyarlılık reaksiyonlarına karşı dikkatli olunmalıdır. Uzun süreli uygulamalarda duyarlı olmayan mikroorganizmaların üremesine neden olabilir. Süperenfeksiyon meydana geldiğinde uygulamaya son verilmelidir. Hastalara, tedavi süresince kontakt lens kullanmamaları bildirilmelidir. Bir yaşın altındaki çocuklarda etkinliği ve güvenirliliği bilinmemektedir. Gebelik kategorisi C'dir. Anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Gebelerde ve emziren annelerde potansiyel yarar/zarar oranı değerlendirilmelidir. Konjuktival irritasyon, göz yaşının artması, keratit, papiller konjuktivit, göz kızarıklığı ve alerjik reaksiyonlar gibi yan etkiler görülebilir.


4.7
Toplam Aldığı Beğeni
İlacı Beğen

Admin – April 03, 2016:

Sed eget turpis a pede tempor malesuada. Vivamus quis mi at leo pulvinar hendrerit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis