Endikasyonlar:

Anti histaminiktir. Saman nezlesi (mevsimsel alerjik rinit ve konjunktivit), kronik alerjik rinit, alerjik kaşıntı ve idiyopatik ürtikerde endikedir.

1Kullanım Şekli ve Dozu

  • Günlük doz erişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda yemeklerden önce veya sonra 1x1 film tablettir. İstendiğinde 1O mg'lık günlük doz sabah ve akşam olmak üzere 2x5 mg şeklinde de verilebilir. 6-11 yaş arası çocuklarda günde 5-1O mg kullanılır. Renal ve hepatik yetmezl iği olan­ larda günde 5 mg önerilir. Damla: Erişkinlerde ve 30 kg'ın üstündeki çocuklarda tek doz halinde 20 damla (10 mg) ve 1-12 yaş arasındaki 30 kg'ın altındaki çocuklarda 1O damla (5 mg) kullanılır. Şurup: Erişkinlerde ve 30 kg'ın üstündeki çocuklarda tek doz halinde 2 ölçek (10 mg) ve 1-12 yaş arasındaki ve 30 kg'ın altındaki çocuklarda 1 ölçek (5 mg) kullanılır. Preparatın kullanma zamanının yemeklerle ilgisi yoktur. Ancak akşamları alınması önerilir.

2Saklama Koşulları

3Dozaj Şekilleri:

3Not:

5ZYRTEC Fiyatı


Yaşlılarda dikkatle kullanılmalıdır. Araç ve motorlu makina kullanan hastalar oluşabilecek uyku hali nedeniyle uyarılmalıdır. Gebelik kategorisi B'dir. Anne sütüne geçebilir. Gebelerde ve emziren annelerde potansiyel yarar/zarar oranı değerlendirilmelidir. Alkol ve diğer SSS depresanlarıyla birlikte kullanılmamal ıdır. Baş ağrısı, somnolans, uykusuzluk, halsizlik, baş dönmesi, karın ağrısı, ağız kuruluğu, diyare, bulantı ve farenjit gibi yan etkiler görülebilir.


4.7
Toplam Aldığı Beğeni
İlacı Beğen

Admin – April 03, 2016:

Sed eget turpis a pede tempor malesuada. Vivamus quis mi at leo pulvinar hendrerit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis